اخبار, اخبار اپل

رونمایی از آی مک، آیپد مینی و آیپد ایر ۱۰.۸ جدید تا پایان ۲۰۲۰

رونمایی از آی مک، آیپد مینی و آیپد ایر ۱۰.۸ جدید تا پایان ۲۰۲۰

شایعاتی که تا امروز درباره محصولات بعدی اپل منتشر شده بودند همه این موضوع را نشان می‌دهند که نباید انتظار تغییرات بزرگ در طراحی آیپد و آیپد مینی را داشته باشیم و اپل از حیث تغییرات ظاهری، تمرکز ویژه خود را بر روی آی مک و خانواده‌ی آیپد پرو قرارداده است. اما حالا به نظر می‌رسد که این اوضاع تغییر کرده و باید برای اظهار نظر قطعی درباره‌ی سیاست اپل تا زمان عرضه محصولات نهایی منتظر بمانیم.

طبق گزارش جدیدی که از سوی خبرگزاری DigiTimes منتشر شده، ما تا قبل از پایان سال جاری میلادی ممکن است شاهد عرضه یک آیپد ایر جدید ۱۰.۸ اینچی (که احتمالا از پورت یو اس بی تایپ سی برخوردار است) در کنار یک آیپد مینی با نمایشگر بزرگتر از ۸ اینچ و کامپیوتر آل این وان آی مک با طراحی کاملا تغییر یافته و نمایشگر ۲۳ اینچی از سوی اپل باشیم.

متاسفانه در این گزارش به تاریخ عرضه‌ی دقیق محصولات جدید این برند آمریکایی اشاره نشده و تنها اعلام شده است که احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ رونمایی از این محصولات اتفاق خواهد افتاد. البته همانطور که می‌دانید رویداد مخصوص توسعه دهندگان اپل تا حدود یک هفته‌ی دیگر برگزار خواهد شد و انتشار این گزارش به آن معنا نیست که هیچ خبری از سخت افزارهای جدید اهالی کوپرتینو در رویداد نرم افزاری طی نخواهیم شنید.

رونمایی از آیپد ایر ۱۰.۸ اینچی در 2020 WWDC انجام می‌شود؟

رونمایی از آیپد ایر ۱۰.۸ اینچی

رونمایی از آیپد ایر ۱۰.۸ اینچی

این احتمال وجود دارد که اپل در کنفرانس WWDC این محصولات جدید را رونمایی کند و ورود آنها به بازار در همان نیمه پایانی ۲۰۲۰ انجام بگیرد. به خصوص با توجه به این که اپل نمایشگرهای با ابعاد جدید را نیز به این جمع اضافه کرده و رونمایی از آنها در کنفرانس توسعه دهندگان منطقی به نظر می‌رسد. دقیقا دو هفته پس از پایان مراسم رویداد چند روزه‌ی توسعه دهندگان جهانی اپل، نیمه دوم سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود و همین هم احتمالا معرفی تبلت‌ های جدید را بالاتر می‌برد،

شما عزیزان فراسیبی مهمترین بخش از گزارش DigiTimes را می‌توانید در قسمت زیر مشاهده کنید:

محصولات جدیدی که اپل برای نیمه دوم سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی کرده، احتمالا شامل یک آیپد ایر ۱۰.۸ اینچی و یک آی مک ۲۳ اینچی خواهد بود به همراه این که احتمال عرضه‌ی یک آیپد مینی با نمایشگر بزرگتر از ۸ اینچ و آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی با نمایشگر مینی ال ای دی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ نیز وجود دارد. همچنین انتظار می‌رود که اپل ابعاد نمایشگر آیپد ایر ۲۰۲۰ را به ۱۰.۸ اینچ افزایش دهد، در مقایسه با نمایشگر ۱۰.۲ اینچی این محصول که در سال ۲۰۱۹ معرفی شده بود.

منابع خبری اضافه می‌کنند که تولید انبوه آیپد ایر جدید از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد و تامین‌کنندگان اصلی نمایشگر که برای ساخت پنل‌های ۱۰.۸ اینچی این آیپد انتخاب شد‌ه‌اند شامل ال جی دیسپلی، کمپانی BOE و شارپ می‌شوند؛ Radiant نیز به تنهایی به عنوان تامین‌کننده BLU فعالیت خواهد کرد.

گزارش آیپدهای جدید اپل یک ایراد اساسی دارد!

رونمایی از آیپد ایر ۱۰.۸ اینچی

رونمایی از آیپد ایر ۱۰.۸ اینچی

البته با خواندن گزارش بالا ممکن است متوجه این موضوع شده باشید که خبرگزاری دیجی تایمز مطرح می‌کند که آیپد ایر فعلی در حال حاضر دارای نمایشگر ۱۰.۲ اینچی است که این موضوع به هیچ وجه درست نیست! آیپد ایر فعلی اپل یک نمایشگر ۱۰.۵ اینچ دارد و این در واقع ارزان‌ترین مدل آیپد است که یک نمایشگر ۱۰.۲ اینچی دارد! همین موضوع هم موجب سردرگمی شده و همانطور که وب سایت MacRumors به آن اشاره می‌کند، مشخص نیست که آیا آیپد ۱۰.۸ اینچی جدید اپل قرار است به عنوان نسل جدید آیپد معرفی شود یا تحت عنوان نسل جدید آیپد ایر روانه بازار خواهد شد!

همچنین یک گزارش اولیه نیز وجود داشت که مطرح می‌کرد آیپد مینی جدید دارای نمایشگری با ابعاد حدود ۸ اینچ خواهد بود و عرضه آن در سال ۲۰۲۱ اتفاق می‌افتد و ورود آیپد ۱۰.۸ اینچی به بازار تا قبل از پایان ۲۰۲۰ انجام خواهد گرفت. بنابراین می‌توان گفت که این گزارش‌ها در حال هماهنگ شدن هستند و احتمال رونمایی از خانواده‌ی جدید تبلت های اپل با ابعاد بزرگتر بالاتر رفته است.

اشتراک اپل آرکید

اشتراک اپل آرکید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *