آموزش و ترفند iOS

بررسی دلایل عدم شناخت آیفون توسط آیتونز

شناسایی نشدن آیفون توسط آیتونز

احتمالا شما هم با این مشکل مواجه شده باشید که iTunes دستگاه آیفون شما را نشناسد. در این مواقع وقتى دیوایس را به سیستم وصل میکنید iTunes هیچ واکنشى نشان نمیدهد و به اصطلاح گوشى را نمیشناسد. در ادامه با فراسیب برای رفع این مشکل همراه باشید…

در این آموزش قصد داریم جامع ترین راه کارهاى حل این مشکل را بیان کنیم.

بررسی راهکار هایی برای شناخته شدن آیفون توسط آیتونز:

۱- مطمئن شوید که آیا کابل شما سالم است؟ تست کنید آیا گوشى خودتان را شارژ میکند؟ یا با یک کابل دیگر هم امتحان کنید.

۲- آیا موقع اتصال گوشى به سیستم دستگاه ها را به یکدیگر مورد اعتماد کرده اید؟
وقتى گوشى رو به سیستم وصل میکنیم پیغامى ظاهر میشود که آیا به سیستم مورد نظر اعتماد دارید که به دستگاهتان متصل شود؟ که شما باید گزینه “اعتماد کردن” یا همان trust را بزنید.

شناخت آیفون توسط آیتونز

شناخت آیفون توسط آیتونز

3- یک بار هم گوشى هم سیستم را خاموش و روشن (restart) کنید و مجدد امتحان کنید.

۴- آیا پورت usb که با آن آیفون را متصل کرده اید سالم است؟ آیا قطعات دیگر هم از طریق USB به سیستم متصل هستند؟ اگر قطعات دیگر هم متصل هستند آنها را جدا کنید و اتصال آیفون خود را با یک پورت USB دیگر هم تست کنید.

۵- آیا آیتونز شما ورژن قدیمى هست؟ براى اطمینان آیتونز خود را به آخرین ورژن آپدیت کنید. آیتونز را با کامپیوتر یا لپ تاپ از اینجا دانلود و نصب کنید.

  • براى اطمینان بیشتر و جلوگیرى از دوباره کارى بهتر است یک بار آیتونز و تمام برنامه‌های که به همراه این برنامه روی سیستم شما نصب می‌شوند را حذف نمایید و سپس آخرین نسخه iTunes را نصب کنید.
    برنامه هاى iTunes , QuickTime, Apple mobile device support, Apple application suport, Apple software update, Bonjour برنامه هایى هستند که باید همراه آن حذف و بعد با دانلود آخرین نسخه دوباره نصب شوند.

راهکار عدم شناسایى آیفون با توجه به Device Manager در ویندوز:

در قسمت Device Manager می‌توانید درایور مربوط به دستگاه خود را پیدا کنید و اگر دیدید خطایى وجود دارد آن را مطابق موارد زیر شناسایى و رفع کنید:

  • اگر در کنار درایور USB دستگاه خود یک فلش رو به پایین مشاهده کردین این به معنیست که شما درایور USB را غیرفعال کرده اید که با راست کلیک بر روى آن باید گزینه Enable را زده و آن را فعال کنید.
  • اگر در کنار درایور USB علامت تعجب زرد و علامت هشدار دیدید به این معنیست که درایور USB به درستى نصب نشده است که با راست کلیک روى آن و انتخاب گزینه Reinstall باید آن را دوباره نصب کنید.

دانلود آخرین نسخه آیتونز

اشتراک اپل آرکید

اشتراک اپل آرکید

آیفون داری و هنوز اپل موزیک نداری؟ 🙄 برای خرید کلیک کن
و موزیک ها رو مستقیم و با کیفیت بالا روی آیفونت داشته باش!

مطالب پیشنهادی فراسیب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *