اخبار, اخبار اپل

چه آیپد هایی از آیپد او اس ۱۶ پشتیبانی میکنند؟

چه آیپد هایی از آیپد او اس ۱۶ پشتیبانی میکنند؟

اپل در رویداد WWDC 22 علاوه بر معرفی آی او اس ۱۶، از آیپد او اس ۱۶ نیز رونمایی کرد. در این مطلب از فراسیب قصد داریم مشخصات آیپد او اس ۱۶ را بررسی کنیم و آیپد هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند را معرفی کنیم؛ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید…

قابلیت ها و امکانات iPadOS 16

اپل در iPadOS 16، مواردی از قبیل بهبود Multitasking (چند عملکردی)، Mail app آپدیت شده، ویژگی‌های امنیتی جدید برای سافاری و بسیاری قابلیت‌های دیگر را ارائه کرده است. سیستم عامل جدید بر اساس عملکرد و نیازهای «کاربران حرفه‌ای» طراحی شده است و به همین منظور از Multitasking پیشرفته‌تر و همچنین پشتیبانی از نمایشگرها و مانیتورهای خارجی برخوردار است. با وجود این ویژگی‌های پیشرفته در آیپد او اس ۱۶، می‌توان گفت آیپدها محیطی همانند لپ تاپ‌ها را برای کاربران خود، فراهم می‌کنند.

ما در فراسیب در مطلبی جامع به موضوع تغییرات و ویژگی های جدید آیپد او اس ۱۶ پرداختیم که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.

ویژگی multitasking در آیپد او اس ۱۶

ویژگی multitasking در آیپد او اس ۱۶

معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل اظهار داشت:

  • آیپدها به عنوان همه کاره‌ترین دستگاه اپل شناخته می‌شود و بسیار خرسندیم که توانسته‌ایم با بهبود و افزایش عملکردهای آن، به نکات مثبت این محصول اپل بیفزاییم. با ارائه Stage Manager، روش‌های جدید اشتراک‌گذاری و همکاری از طریق Messages ،Safari و برنامه جدید Freeform و همچنین ایجاد ویژگی‌های حرفه‌ای مانند Reference Mode و Display Zoom، کاربران قادر خواهند بود از آیپد نهایت بهره‌وری را داشته باشند.

کدام آیپد ها آپدیت آیپد او اس ۱۶ را دریافت میکنند؟

بر اساس گفته‌های اپل، دستگاه‌های زیر می‌توانند از آیپد او اس ۱۶ بهره مند شوند:

  • آیپد مینی (نسل پنجم و ششم)
  • آیپد (نسل پنجم تا نهم)
  • آیپد ایر (نسل سوم تا پنجم)
  • آیپد پرو (همه مدل‌ها)
آیپد ایر با پردازنده M1

آیپد ایر با پردازنده M1

نحوه تشخیص مدل آیپد و نسخه آیپد او اس

برای تشخیص مدل آیپد خود ابتدا به Settings بروید. سپس General و بلافاصله About را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید Model Name یا همان مدل آیپد خود را مشاهده کنید. Generation یا نسلی که در کنار مدل آیپد نوشته شده است را نیز به خاطر بسپارید. (مثال: آیپد نسل نهم)

  آموزش اتصال ماوس و کیبورد بلوتوثی به آیپد ایر و آیپد پرو

برای بررسی این که دستگاه شما از کدام نسخه از سیستم عامل آیپد او اس استفاده می‌کند به Settings و سپس Software Update بروید؛ در این جا شما نسخه مورد استفاده را خواهید دید. (مثال: آیپد او اس ۱۵.۵ و در حال حاضر آیپد او اس به روز رسانی شده است). لازم به ذکر است زمانی که آپدیت جدید در دسترس باشد، iPad شما اطلاع خواهد داد که به‌روزرسانی iPadOS 16 برای دستگاه شما در دسترس است و شما خواهید توانست سیستم عامل دستگاه خود را آپدیت کنید.

اشتراک اپل آرکید

اشتراک اپل آرکید

آیفون داری و هنوز اپل موزیک نداری؟ 🙄 برای خرید کلیک کن
و موزیک ها رو مستقیم و با کیفیت بالا روی آیفونت داشته باش!

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه