آموزش و ترفند تکنولوژی

آموزش ریست فکتوری ایرتگ اپل برای استفاده روی آیفون دیگر

آموزش ریست فکتوری ایرتگ اپل برای استفاده روی آیفون دیگر

اپل از یک ردیاب هوشمند به نام AirTag رونمایی کرده است. این گجت هوشمند با اتصال به شبکه Find My قابلیت ردیابی دارد. شما می‌توانید ایرتگ را به کوله پشتی، کلیدها، قلاده حیوان خانگی یا هر چیز دیگری متصل کنید. ایرتگ‌ها بصورت هوشمند به آیفون یا دیگر دستگاه‌های اپلی شما متصل شده و از گم شدن لوازم شما جلوگیری می‌کند. ایرتگ در دو حالت تک عددی و چهار عددی به فروش می‌رسد.

اگر ایرتگ دست دوم تهیه کردید اما دارنده قبلی فراموش کرده است که اپل آیدی خودش را از ایرتگ حذف کند؛ با فراسیب همراه شوید تا در این مطلب چگونگی ریست فکتوری کردن ایرتگ اپل و تنظیم اپل آیدی جدید را به شما آموزش دهیم…

چگونه ایرتگ را از اپل آیدی فعلی حذف کنیم؟

ایرتگ اپل ویژگی Pairing Lock دارد که به کسی اجازه نمی‌دهد (حتی خود اپل) که ارتباط ایرتگ را با اپل آیدی شما قطع کند. پس برای حذف ایرتگ باید از حساب اپل آیدی خود این کار را انجام دهید. برای این کار قدم‌های زیر را طی کنید:

 • برنامه Find My را در دستگاه اپلی خود باز کنید.
 • بر روی تب Items کلیک کنید.
 • ایرتگی که می‌خواهید از اپل آیدیتان حذف کنید را انتخاب کنید.
 • بر روی Remove Item کلیک کنید.
حذف ایرتگ از اپل آیدی

حذف ایرتگ از اپل آیدی

پس حتما برای خرید ایرتگ دست دوم، به فروشنده متذکر شوید که ایرتگ را به روش بالا، از لیست دستگاه‌های خود حذف کنند. اما اگر این اتفاق یک طرفه باشد چه؟ اگر ایشان مراحل بالا را طی کنند ولی ایرتگ در محدوده بلوتوثی آیفونشان نباشد چه؟

راه حل این مشکل، ریست فکتوری یا همان بازگشت به تنظیمات کارخانه است. به این منظور مراحل زیر را طی کنید تا ایرتگ ریست شود و بتوانید به اپل آیدی خود متصل کنید.

  محصول های جدید اپل که لحظه شماری میکنیم امسال شاهد آنها باشیم!

چگونه ایرتگ را ریست فکتوری کنیم تا آنرا بفروشیم یا روی دستگاه دیگری استفاده کنیم؟

اگر ایرتگی که می‌خواهید ریست کنید، به روش بالا از ارتباط با یک اپل آیدی حذف شده باشد اما در محدوده بلوتوثی آن دستگاه نباشد، باید مراحل زیر را طی کنید. با انجام این مراحل می‌توانید اپل آیدی خود را با ایرتگ اپل، همگام کنید.

ریست فکتوری کردن ایرتگ

ریست فکتوری کردن ایرتگ

 1. وجه‌ای که لوگو اپل دارد را فشار داده و خلاف عقربه‌های ساعت چرخانده تا بایستد.
 2. کاور و باتری ایرتگ را جدا سازید.
 3. باتری را مجدد قرار دهید.
 4. باتری را به آرامی فشار دهید تا صدایی بشنوید.
 5. وقتی صدا متوقف شد، مراحل 3 و 4 را چهار بار دیگر انجام دهید. باید در کل 5 بار آن صدا را بشنوید.
 6. حال کاور را با توجه به حالتی که بوده قرار داده و به آرامی فشار دهید تا صدایی بشنوید.
 7. کاور را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا قفل شود.

حال ایرتگ شما ریست شد.

جمع بندی

بدلیل اهمیت امنیت برای اپل، ریست فکتوری کردن ایرتگ مشکل اسن. پیشنهاد می‌کنیم در هنگام خرید ایرتگ، در همان محل معامله، از فروشنده بخواهید ایرتگ را از لیست آیتم‌های اپل آیدیشان حذف کنند. اما اگر به هر دلیلی ایرتگ با اپل آیدی شما سینک (همگام) نمی‌شود، با این مطلب راه حل را بلدید! اگر به اطلاعات بیشتری درمورد ایرنگ نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب همه آنچه باید درباره ایرتگ بدانید را نیز مطالعه کنید.

اشتراک اپل آرکید

اشتراک اپل آرکید

درباره امیرحسین جبلی

خودم به خودم می‌گم برنامه نویس، همکارام می‌گن تولید کننده محتوا و واقعیت، ترکیبی از خلاقیت، ایده گرفتن، نوشتن و ساختنه. ساختن یک دنیای جدید؛ چه کامپیوتری چه واقعی.

آیفون داری و هنوز اپل موزیک نداری؟ 🙄 برای خرید کلیک کن
و موزیک ها رو مستقیم و با کیفیت بالا روی آیفونت داشته باش!

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه