آموزش و ترفند, آموزش و ترفند iOS

آموزش اجرای دستورات با ضربه زدن به پشت آیفون در آی او اس ۱۴

آموزش اجرای دستورات با ضربه زدن به پشت آیفون در آی او اس ۱۴

از آی او اس ۱۴ – iOS 14 هفته گذشته به عنوان جدیدترین آپدیت سیستم عامل آیفون رونمایی شد، اما طبق روال همیشگی اپل، علاوه بر قابلیت‌هایی که توسط مدیران اپل در این رویداد مجازی بیان شد، امکانات بسیار زیاد پنهان دیگری نیز در این نسخه وجود دارد که هنوز صحبتی از آنها به میان نیامده است و قابلیت اجرای اپلیکیشن ‌ها با ضربه زدن به پشت آیفون یکی از این ویژگی‌هاست که در ادامه می‌خواهیم آن را به طور کامل بررسی کنیم و آموزش استفاده از این ترفند جدید را به شما عزیزان فراسیبی معرفی کنیم…

آموزش اجرای دستورات و اپلیکیشن ها با ضربه زدن پشت آیفون در آی او اس ۱۴

آموزش اجرای دستورات و اپلیکیشن ها با ضربه زدن پشت آیفون در آی او اس ۱۴

قابلیت بک تپ در آیفون برای اجرای دستورات مختلف

قابلیت جدیدی تحت عنوان Back Tap برای آیفون در آی او اس جدید معرفی شده است که به کاربران آیفون ۸ به بعد اجازه می‌دهد با دوبار ضربه زدن بر روی پنل پشتی یا سه بار ضربه زدن به طور متوالی، یک میانبر یا اپلیکیشن خاص را اجرا کنند. شما می توانید این قابلیت جدید را به ده‌ها عملکرد مختلف نظیر ثبت اسکرین شات، بی‌صدا کردن آیفون، قفل کردن نمایشگر، تغییر شدت صدا و حتی اجرای اپلیکیشن ‌های خاصی نظیر دستیار صوتی هوشمند گوگل نسبت دهید.

به لطف پشتیبانی کامل این قابلیت از اپلیکیشن Siri Shortcuts، حتی شما می‌توانید از ضربه زدن روی پنل پشتی آیفون برای اجرای ده‌ها میانبر ترکیبی مختلف استفاده کنید که قابلیت‌های اتوماسیون زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد. به طور مثال با استفاده از پلتفرم مدیریت لوازم خانه هوشمند هوم کیت شما می‌توانید یک میانبر جدید ایجاد کنید که در زمانی که دو بار روی پنل پشتی آیفون ضربه میزنید، چراغ ها را خاموش یا روشن کند که هنگام رفتن به تخت خواب و زمانی که نمی‌خواهید نمایشگر را روشن کنید و به سراغ اپلیکیشن های مختلف بروید، بسیار کاربری خواهد بود.

  آموزش تغییر مرورگر پیشفرض در آیفون و سیستم عامل iOS 14

مشاهده شورت کات های سیری

اجرای اپلیکیشن ها با ضربه زدن روی پنل پشتی آیفون

اجرای اپلیکیشن ها با ضربه زدن روی پنل پشتی آیفون

امکانات و آموزش فعالسازی لمس پشت گوشی آیفون

یا به طور مثال می‌توانید میانبری ایجاد کنید که با ضربه زدن روی گوشی یک پیام را از طریق پیام رسان واتس اپ یا بر روی توییتر منتشر کند. دسترسی به این ویژگی جدید آی او اس ۱۴ با رفتن به مسیر Settings > Accessibility > Back Tap امکان‌پذیر است و همین حالا هم در بتای مخصوص توسعه‌دهندگان iOS 14 کاربران زیادی شروع به ایجاد میانبرهای خلاقانه با استفاده از آن بر روی آیفون خود کرد‌ه‌اند. در واقع دایره استفاده از قابلیت های این ابزار جدید تنها به خلاقیت شما بستگی دارد، اما اگر بخواهید روند کار را ساده پیش ببرید، می توانید از گزینه‌های پیش‌فرض مانند باز کردن کنترل سنتر، عکس گرفتن از صفحه و یا فعال کردن ویژگی‌هایی نظیر AssistiveTouch ،VoiceOver و Zoom استفاده کنید.

طبق گزارش‌ها این قابلیت چه زمانی که داخل هوم اسکرین قرار داشته باشید، چه زمانی که یک اپلیکیشن در حال اجرا باشد و چه زمانی که آیفون شما قفل باشد، کار خواهد کرد و در نسخه بتای آی او اس ۱۴ که در حال حاضر در دسترس اعضای طرح اپل دولوپرز قرار دارد، کاربران می‌توانند در هر حالتی از آن استفاده کنند.

آموزش اجرای اپلیکیشن ها و فرمان ها با ضربه زدن به پشت آیفون در iOS 14

  • برای فعال‌سازی قابلیت ابتدا باید نرم افزار تنظیمات را باز کنید و به مسیر Settings > Accessibility بروید
  • حالا گزینه Touch را لمس کنید
  • سپس صفحه را به سمت پایین بکشید و گزینه‌ی Back Tap را انتخاب کنید
اجرای اپلیکیشن ها با ضربه زدن روی پنل پشتی آیفون

اجرای اپلیکیشن ها با ضربه زدن روی پنل پشتی آیفون

حالا گزینه Tap Double Tap را برای فعال شدن میانبرها با دوبار ضربه زدن و گزینه‌ی Triple Tap برای فعال شدن میانبرها با سه بار ضربه زدن روی پنل پشتی را انتخاب کنید. در ضمن توجه داشته باشید که اگر از این قابلیت جدید برای مواردی مانند باز کردن کنترل سنتر و نوتیفیکیشن سنتر که تمام صفحه را می‌پوشاند استفاده کنید، انجام دادن همان عمل باعث می‌شود که به محل قبلی که در حال کار بر روی آن بودید باز گردید.

اجرای برنامه ها و دستورات با ضربه به پشت آیفون

اجرای برنامه ها و دستورات با ضربه به پشت آیفون

با انتخاب هرکدام از گزینه‌های دو بار ضربه یا سه بار ضربه زدن می‌توانید لیستی از میانبرهای مختلف را مشاهده کنید و گزینه مورد نظر خود را به راحتی از  داخل آن‌ها انتخاب کنید

اجرای برنامه ها و دستورات با ضربه به پشت آیفون

اجرای برنامه ها و دستورات با ضربه به پشت آیفون

عملکرد قابلیت Back Tap در iOS 14 – آی او اس ۱۴

طبق نظر کاربرانی که هم اکنون در اولین نسخه بتا از آپدیت جدید سیستم عامل آیفون از این ویژگی استفاده کرده‌اند، عملکرد آن بسیار عالی بوده و حتی در زمانی که کاربر از یک قاب محافظ بر روی گوشی خود استفاده می‌کند، باز هم این ویژگی با ضربه زدن به پنل پشتی آیفون می‌تواند ابزارهای مختلف را اجرا کند. البته باید توجه داشت که ممکن است این ابزار هنگام ضربه خوردن‌های اتفاقی روی پنل پشتی گوشی نیز عمل کند و به طور مثال در زمانی که گوشی داخل جیب به همراه چند وسیله‌ی دیگر قرار دارد، ممکن است به صورت اشتباهی میان‌بر مورد نظر را اجرا کند.

  آموزش استفاده از قابلیت App Library (اپ لایبرری) در آی او اس ۱۴

مجدد لازم است به این موضوع اشاره کرد این قابلیت فقط روی آیفون ۸ به بعد قابل اجراست. بنابراین باید دید در هنگام عرضه نهایی و در دسترس قرار گرفتن آی او اس ۱۴ در فصل پاییز برای تعداد بیشتر از کاربران در سراسر جهان، عملکرد آن چگونه ارزیابی می‌شود.

اشتراک اپل آرکید

اشتراک اپل آرکید

آیفون داری و هنوز اپل موزیک نداری؟ 🙄 برای خرید کلیک کن
و موزیک ها رو مستقیم و با کیفیت بالا روی آیفونت داشته باش!

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه