اخبار اپل

اپل در حال تحقیق بر روی حذف ناچ آیفون و صفحه نمایش متحرک است

اپل در حال تحقیق بر روی حذف ناچ آیفون و صفحه نمایش متحرک است

طبق پتنت جدید، اپل در حال تحقیق بر روی حذف کردن ناچ آیفون و بزرگتر کردن صفحه نمایش است. در این پتنت می‌توان متوجه شد که زمانیکه کاربر نیازی به ناچ ندارد، مخفی شده و جای خود را به صفحه نمایش می‌دهد. با فراسیب و این خبر جالب همراه ما باشید.

ناچ به بریدگی بالای صفحه در آیفون‌های X به بعد گفته می‌شود که محل قرارگیری دوربین جلو و سنسورهای تشخیص چهره و نور محیط است. پتنت به معنی ثبت اختراع توسط شرکت‌های فناوری، دانش‌بنیان و … است که به منظور مالکیت فکری بر روی ایده‌ها و ابداعات انجام می‌گیرد.

حذف ناچ از آیفون بعدی

حذف ناچ از آیفون بعدی

قرارگیری ناچ در زیر صفحه نمایش آیفون بعدی

این پتنت برای اولین بار در اداره ثبت اختراع آمریکا با عنوان «وسایل الکترونیکی با صفحه نمایش قابل تنظیم» ثبت شده است. در این پتنت آمده است که چطور صفحه نمایش می‌تواند برای نمایش دوربین جلو و دیگر سنسورها، حرکت کند.

اپل این مکانیزم را با ایجاد محدوده‌ای بنام Window Region توضیح می‌دهد. دوربین سلفی، سنسورهای نور و سنسور فیس آیدی در این محل و زیر صفحه نمایش قرار می‌گیرند. هر زمان که نیازی به این بخش ندارید، صفحه نمایش بر روی آن قرار می‌گیرد.

دو حالت برای حرکت صفحه نمایش و حذف ناچ

پتنت ثبت شده از دو حالت اصلی برای حرکت صفحه نمایش و حذف ناچ آیفون خبر می‌دهد. در حالت اول، از صفحه نمایش منعطف یا یک صفحه نمایش مجزا استفاده می‌شود. به این شکل که صفحه نمایش بالای window region خم شده و فضای کافی برای رد شدن نور و رسیدن به سنسورها را فراهم کند.

خم شدن صفحه نمایش برای حضور ناچ

خم شدن صفحه نمایش برای حضور ناچ

در حالت دوم به منظور حذف ناچ آیفون، از صفحه نمایش منعطف استفاده می‌شود. در زمانیکه به ناچ نیاز دارید، کل صفحه نمایش حرکت کرده و در پایین آیفون خم می‌شود تا window region به نور دسترسی داشته باشد.

صفحه نمایش متحرک آیفون

صفحه نمایش متحرک آیفون

همچنین اپل احتمال می‌دهد در طراحی این window region از آینه‌هایی برای انعکاس نور شبیه به دیدبان‌های زیردریایی‌های قدیمی استفاده شود.

با آنکه این پتنت‌ها تاییدی بر تغییرات آینده اپل نیستند اما به ما نشان می‌دهد که تمرکز اپل بر روی چه بخشی‌ست. در ضمن احتمال می‌رود در آیفون‌های ۲۰۲۲ از حالت پانچی شکل برای حضور دوربین‌ها استفاده شود و همچنین در سال ۲۰۲۳ ناچ را به کل حذف کند.

جمع بندی

از زمانیکه ناچ به آیفون‌ها آمده است، خیلی از منتقدان اپل از آن ناراضی بودند. آنها صفحه نمایشی بزرگ و به دور از مزاحمت‌ها می‌خواستند. در حال حاضر می‌دانیم که آیفون بعدی اپل از ناچ کوچکتری بهرمند خواهد بود. اما آیا اپل دست به حذف ناچ خواهد زد؟ در اینصورت رضایت بیشتری کسب می‌کند؟

 
اشتراک اپل آرکید

اشتراک اپل آرکید

درباره امیرحسین جبلی

خودم به خودم می‌گم برنامه نویس، همکارام می‌گن تولید کننده محتوا و واقعیت، ترکیبی از خلاقیت، ایده گرفتن، نوشتن و ساختنه. ساختن یک دنیای جدید؛ چه کامپیوتری چه واقعی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =