اپلیکیشن های iOS

آموزش جستجو با shazam در آیفون و نحوه افزودن شزم به کنترل سنتر

آموزش جستجو با shazam در آیفون و نحوه افزودن شزم به کنترل سنتر

در نسخه 14.2 آی او اس، اپل از قابلیت جذاب و جدیدی رونمایی کرده است. شما می‌توانید هر موسیقی‌ای که از خود آیفونتان پخش می‌شود را شناسایی کنید. پیش از این، با برنامه Shazam می‌توانستید موسیقی‌ای که در فضا شنیده می‌شد را پیدا کنید. در این مطلب نحوه جستجو با shazam در آیفون و افزودن شزم به کنترل سنتر را آموزش می‌دهیم. با فراسیب همراه ما باشید.

نحوه اضافه کردن شزم به کنترل سنتر

قبل از شروع، اطمینان حاصل کنید که برنامه Shazam را بر روی آیفونتان نصب کرده باشید. پس از آنکه برنامه را نصب کردید و یکبار اجرا کردید؛ آماده هستید که شزم را به کنترل سنتر اضافه کنید. مراحل زیر را طی کنید:

  1. به تنظیمات آیفون مراجعه کنید. بخش Control Center را پیدا کنید.
اضافه کردن Shazam به کنترل سنتر

اضافه کردن Shazam به کنترل سنتر

  1. به دنبال Music Recognition در ذیل More Controls بگردید.
  2. دکمه سبز رنگ + را لمس کرده تا Music Recognition به بخش Included Controls اضافه شود.
Music Recofnition در کنترل سنتر و تشخیص آهنگ

Music Recofnition در کنترل سنتر و تشخیص آهنگ

با این کار، شزم با قابلیت تشخیص موسیقی به کنترل سنتر اضافه شد. حالا هر زمان که کنترل سنتر خود را باز کنید، گزینه‌ای با لوگو برنامه شزم می‌بینید.

نحوه جستجو با Shazam برای تشخیص موسیقی

بعد از اضافه کردن شزم به کنترل سنتر، می‌توانید به راحتی موسیقی‌ای که از آیفونتان در حال پخش شدن است را تشخیص دهید. مثلاً فرض کنیم شما در حال مشاهده یک ویدیو زنده هستید و یک موسیقی پخش می‌شود. با این قدم‌ها آهنگ را با جستجو با Shazam پیدا می‌کنید:

  1. تفاوتی نمی‌کند که از هدفون در حال شنیدنش هستید یا از طریق اسپکرها. شما می‌توانید موسیقی‌ای که می‌شنوید را پیدا کنید.
  2. کنترل سنتر آیفونتان را باز کنید. در آیفون‌هایی که دکمه هوم فیزیکی ندارند، از گوشه بالا سمت راست، صفحه را پایین کشیده و در آیفون‌های قدیمی‌تر، صفحه را از پایین به بالا بکشید.
  3. بر روی آیکون شزم یا همان Music Recognition بزنید. با این کار لوگو به رنگ آبی تغییر می‌کند.
تشخیص آهنگ در آیفون با شزم

تشخیص آهنگ در آیفون با شزم

  1. زمانیکه Shazam موسیقی را تشخیص دهد، یک اعلان دریافت می‌کنید.

به همین راحتی! با این روش می‌توانید موسیقی‌هایی که در طول روز و از محتواهای بسیاری، می‌شنوید را پیدا کنید. بعداً حتی می‌توانید به اکانت اپل موزیک یا اکانت اسپاتیفای خود اضافه کرده و باز هم به آن‌ها گوش دهید.

جمع بندی

این ویژگی بسیار کاربردی‌ست. زمانیکه در حال تماشای برنامه Grammy هستید یا حتی به پادکست گوش می‌دهید، با یک کلیک، آهنگ‌ها را پیدا کنید و دیگر نیازی به یک گوشی دیگر یا حفظ کردن متن موسیقی ندارید. در ضمن برنامه شزم هر آنچه جستجو کرده باشید را ذخیره کرده و بعداً نیز می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. با این برنامه دیگر در کافه یا مهمانی‌ها به دنبال اسم آهنگ‌ها نیستید!

اشتراک اپل آرکید

اشتراک اپل آرکید

author-avatar

درباره امیرحسین جبلی

خودم به خودم می‌گم برنامه نویس، همکارام می‌گن تولید کننده محتوا و واقعیت، ترکیبی از خلاقیت، ایده گرفتن، نوشتن و ساختنه. ساختن یک دنیای جدید؛ چه کامپیوتری چه واقعی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *