اخبار تکنولوژی

معرفی بهترین سرویس های موسیقی سال ۲۰۱۹

معرفی بهترین سرویس های موسیقی سال ۲۰۱۹

آماری جدید از سرویس های استریم موسیقی سال ۲۰۱۹ اسپاتیفای را در صدر لیست و اپل موزیک را در مقام دوم قرار داده است. اپل موزیک با تصاحب ۱۹ درصد از سهم بازار پس از اسپاتیفای با ۳۵٪ سهم، در رتبه دوم سال ۲۰۱۹ قرار گرفته است و این پیشرفت بسیار خوبی برای شرکت اپل از سال ۲۰۱۵ که این سرویس را لانچ کرده به شمار میرود. در ادامه با فراسیب همراه باشید…

آمار کاربران اسپاتیفای و اپل موزیک سال ۲۰۱۹

آمار کاربران اسپاتیفای و اپل موزیک سال ۲۰۱۹

 

آمار و تعداد کاربران اسپاتیفای و اپل موزیک سال ۲۰۱۹

آمار منتشر شده رسمی از سوی Counterpoint Research بیان کننده تعداد کاربران سرویس های استریم موسیقی با رشد ۳۲ درصدی است که به ۳۵۸ میلیون کاربر رسیده است. اسپاتیفای که جزو قدیمی ترین ها و محبوب ترین های این دسته به شمار میرود توانسته ۳۱ درصد این کل صنعت موسیقی را به خود اختصاص دهد و با سهم ۳۵ درصدی مشترکین پولی، محبوب ترین سرویس استرین موسیقی ۲۰۱۹ شناخته شد.

در مقام دوم نیز اپل موزیک با تصاحب ۲۴ درصد سهم کل بازار و ۱۹ درصد از کل مشترکین پولی در رتبه دوم قرار گرفته است که این آمار در مقایسه با سال ۲۰۱۸ رشد ۳۶ درصدی را تجربه کرده است که به نوع خود میزان بسیار خوبی است.

آمار استفاده از سرویس های موسیقی ۲۰۱۹

آمار استفاده از سرویس های موسیقی ۲۰۱۹

 

با توجه به تصویر بالا، آمازون موزیک، Tencent Music و یوتیوب موزیک نیز به ترتیب در رتبه های بعدی قرار گرفته اند، Counterpoint Research همچنین در گزارش خود اعلام کرده:

اسپاتیفای با فعالیت های تبلیغاتی مانند اشتراک پریمیوم رایگان سه ماهه، کاهش قیمت، کمپین های سفارشی و تمرکز روی محتوا های انحصاری توانسته جایگاه خود را در میان رقیبان در رتبه اول حفظ کند. اما غول های حوزه تکنولوژی مانند آمازون و اپل و گوگل که به تازگی در این مسیر آمده اند و سرمایه کافی برای رقابت در این حوزه دارند اسپاتیفای را وارد یک رقابت سخت میکنند.

آینده سرویس های استریم موسیقی

با توجه به این گزارش بیش از ۸۰٪ درآمد سرویس های استریم موسیقی سال ۲۰۱۹ مربوط به مشترکین پولی هست و سایر درآمد این سرویس ها مربوط به تبلیغات و همکاری با برند های دیگر است. همچنین با توجه به پیشبینی Counterpoint Research تعداد کاربران سرویس های استریم موسیقی با رشد ۲۵ درصدی تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به ۴۵۰ میلیون کاربر میرسد که میزان قابل توجهیست.

آینده سرویس های استریم موسیقی

آینده سرویس های استریم موسیقی

 

شرکت اپل نیز آخرین بار در خرداد ۹۸ تعداد کاربران استریم اپل موزیک را ۶۰ میلیون اعلام کرده است و انتظار میرود در آمار های بعدی اپل موزیک این عدد حداقل دو برابر شده باشد. حال نظر شما درباره سرویس های استریم موسیقی آنلاین چیست؟ کاربر اسپاتیفای هستید یا اپل موزیک و کدامیک را ترجیح میدهید؟ دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید…

اشتراک اپل آرکید

اشتراک اپل آرکید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 3 =