آموزش و ترفند iOS

آموزش فعال کردن خدمات اضطراری SOS در آیفون

در iOS 11، اپل یک ویژگی جدید اضطراری تحت نام SOS را معرفی کرده است. در این مقاله کاربرد این قابلیت را بررسی خواهیم کرد. برای استفاده از قابلیت اضطراری SOS در iPhone 7 و یا آیفون های قبلی، دکمه Power را ۵ بار به سرعت فشار دهید. برای استفاده از آن در iPhone 8 و iPhone 8 Pluse و X، علاوه بر دکمه Power یکی از دکمه های کم و زیاد کردن صدا را نیز فشار دهید و نگه دارید.

خدمات اضطراری SOS چه فایده ای دارد؟

خدمات اضطراری SOS چند کار انجام می دهد. اول، گوشی شما قفل می شود و شناسه Touch ID و Face ID را غیرفعال می کند. و برای باز کردن قفل گوشی خود نیاز دارید مجددا رمز عبور خود را وارد کنید. اگر کسی شما را مجبور کند تا با استفاده از اثر انگشت یا چهره خود قفل تلفن همراه خود را باز کنید، موفق نمیشود. با این حال، این تنها یک جنبه از خدمات اضطراری SOS است.

sos در آیفون

sos در آیفون

خدمات اضطراری SOS همچنین یک صفحه نمایش با سه نوار کشویی به شما نشان میدهد: یکی برای روشن/خاموش کردن دستگاه، یکی برای دسترسی به شناسه پزشکی شما و یکی برای تماس با خدمات اضطراری محلی؛ در برخی از کشور ها مانند چین، از شما خواسته خواهد شد که کدام سرویس را که می خواهید انتخاب کنید، مثلا آیا می خواهید با پلیس یا آمبولانس تماس بگیرید. با کشیدن هر گزینه میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

sos در آیفون

sos در آیفون

نحوره فعالسازی SOS در آیفون

برای پیکربندی خدمات اضطراری SOS، به Settings > Emergency SOS بروید.

sos در آیفون

sos در آیفون

زمانی که آیفون شما شروع به تماس اضطراری کند، حالت تماس خودکار فعال میشود. سپس آیفون یک شمارش معکوس سه ثانیه ای را نمایش می دهد، و صدایی بلند را پخش می کند. هنگامی که شمارش معکوس به پایان می رسد، آیفون با شماره ۱۱۲ تماس برقرار میکند که در ایران جمعیت حلال احمر است. (شما می توانید قبل از پایان شمارش معکوس، با متوقف کردن و سپس پایان تماس، تماس را لغو کنید.)

sos در آیفون

sos در آیفون

همچنین شما می توانید صدای شمارش معکوس را در منوی تنظیمات خاموش کنید.

sos در آیفون

sos در آیفون

خدمات اضطراری SOS جزئیات تماس اضطراری خود را از برنامه Health دریافت میکند. برای اضافه کردن یک شماره تماس اضطراری، به برنامه Health بروید.

Night Shift Mode چیست و نحوه شخصی سازی آن
مشاهده مطلب
Ads here

مطالب مرتبط در این دسته

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی