آموزش و ترفند iOS, آموزش و ترفند iPadOS

نحوه نصب یا بازگردانی برنامه های اپل نیوز و اپل تی وی در آیفون یا آیپد

آموزش بازگردانی اپلیکیشن های Apple News و Apple TV

شرکت اپل در رویداد مارس ۲۰۱۹ به سرویس‌های مختلفی مانند Apple News و Apple TV روح تازه‌ای بخشید و برای آن‌ها نسخه پلاس (Plus) نیز معرفی کرد؛ که با داشتن اشتراک اپل تی وی پلاس یا اشتراک اپل نیوز پلاس می‌توانید به محتوای پریمیوم و ویژه این اپلیکیشن‌ها دسترسی داشته باشید. اما این دو اپلیکیشن در حال حاضر برای برخی کشورها در دسترس هستند.

البته اپلیکیشن اپل تی وی برای بسیاری از کشورها در دسترس است اما کشورهایی که هر دو اپلیکیشن را می‌توانید داشته باشید عبارتند از: آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا. با فراسیب همراه باشید تا اگر کشور دستگاه شما یکی از این کشورها نباشد آن را تغییر دهیم و اپلیکیشن‌ها را روی دستگاه داشته باشیم…

اپلیکیشن اپل نیوز Apple News

اپلیکیشن اپل نیوز Apple News

آموزش نمایش اپلیکیشن های Apple News و Apple TV روی آیفون و آیپد

همانطور که بالاتر اشاره کردیم برای نمایش این دو اپلیکیشن روی Home Page دستگاه باید کشور دستگاه را روی یکی از ۴ کشور داخل لیست Feature Availability قرار دهید. اما همانطور که در Apple Discussion اشاره شده باید ریجن دستگاه روی یکی از این چند کشور باشد، همچنین قابلیت محدود کردن آی دیوایس توسط Restriction نیز باید روی دستگاه فعال باشد (در iOS 13 این قابلیت در بخش Screen Time وجود دارد).

همچنین این اپلیکیشن‌ها را نباید در لیست Not Allowed بخش Restriction قرار داده باشید و کشور Ratings For نیز باید روی یکی از این ۴ کشور قرار داشته باشد. البته شاید شما این اپلیکیشن ها را بطور دستی از روی دستگاه حذف کرده باشید، لذا قبل انجام مراحل زیر بررسی کنید اپلیکیشن‌ها را روی دستگاه نصب دارید:

Apple News on the App Store

Apple TV on the App Store

اگر اپلیکیشن‌ها را دانلود کرده باشید، جلوی اسم اپلیکیشن Open نوشته شده و با لمس Open ارور Restrictions Enabled نمایش داده می‌شود. گاهی نیاز است پسورد Restrictions را یکبار تغییر دهید.

آموزش تغییر ریجن یا کشور در آیفون، آیپد و آیپاد تاچ

برای تغییر ریجن یا کشور تنها کافیست در آیفون یا آیپد خود به مسیر Settings > General > Language & Region > Region بروید و کشور دستگاه را روی یکی از کشور های United States ، United Kingdom ، Canada ، Australia قرار دهید، مطابق تصاویر زیر:

آموزش تغییر ریجن آیفون و آیپد

آموزش تغییر ریجن آیفون و آیپد

نحوه تغییر Region در آیفون و آیپد

نحوه تغییر Region در آیفون و آیپد

نکته: تغییر ریجن دستگاه ممکن است چند ثانیه زمان ببرد. همچنین در نظر داشته باشید با تغییر کشور یا ریجن دستگاه، ممکن است تنظیمات ساعت و تقویم نیز بهم بریزد و مهم‌ترین تغییر این هست که بطور خودکار کیبورد کشوری که به آن تغییر دادید به دستگاه اضافه می‌شود و می‌توانید در مسیر Settings > General > Language & Region گزینه Edit را از بالای صفحه انتخاب کنید و نسبت به حذف زبان کیبورد اضافه شده اقدام کنید، مطابق تصویر زیر:

حذف زبان کیبورد اضافه شده پس از تغییر ریجن یا کشور در iOS و iPadOS

حذف زبان کیبورد اضافه شده پس از تغییر ریجن یا کشور در iOS و iPadOS

در آخر نتیجه فعال شدن یا نشدن این دو اپلیکیشن روی دستگاه خود را در قسمت دیدگاه‌‌ها بیان کنید.

 
اشتراک اپل آرکید

اشتراک اپل آرکید

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “نحوه نصب یا بازگردانی برنامه های اپل نیوز و اپل تی وی در آیفون یا آیپد

  1. مازیار گفت:

    دمت گرم پسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 2 =