اخبار اپل

چت جی پی تی حالا روی محصولات اپل خوش میدرخشد!

چت جی پی تی حالا روی محصولات اپل خوش میدرخشد!

در کنفرانس جدید اپل (Apple WWDC 2024)، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین خبرها معرفی ادغام عمیق چت جی پی تی (ChatGPT) در سیستم‌های عامل جدید اپل بود. این خبر که توجه بسیاری از کارشناسان و کاربران را به خود جلب کرد، نشان از تحولی بزرگ در تجربه کاربری و توانمندی‌های هوش مصنوعی در دستگاه‌های اپل دارد. در ادامه به بررسی جزئیات بیشتری درباره این ادغام می‌پردازیم.

ادغام ChatGPT و بهبود دستیار مجازی اپل، سیری

پیش از آن که به ادغام چت جی پی تی بپردازیم، بهتر است کمی با هسته اصلی هوش مصنوعی در iOS 18 آشنا شویم.

چت جی پی تی روی محصولات اپل

چت جی پی تی روی محصولات اپل

هوش مصنوعی اپل بنام Apple Intelligence

اپل اینتلجنس به‌عنوان هسته اصلی ویژگی‌های هوش مصنوعی تولیدی در آی او اس ۱۸ شناخته می‌شود. Apple Intelligence، مجموعه‌ای از قابلیت‌های هوش مصنوعی است که به‌صورت بومی در سیستم‌عامل تعبیه شده و امکانات مختلفی را برای کاربران فراهم می‌آورد. این قابلیت‌ها شامل پاسخ‌گویی به سؤالات، ارائه پیشنهادهای هوشمندانه و بهبود تجربه کاربری در استفاده از دستگاه‌های اپل است.

ادغام چت جی پی تی

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های iOS 18، امکان ادغام چت جی پی تی از طریق حساب OpenAI است. کاربران می‌توانند با ورود به حساب OpenAI خود، از مدل‌های ChatGPT استفاده کنند. این ادغام در چندین بخش مهم سیستم‌عامل نمود پیدا کرده است:

مرج شدن ChatGPT و سیری

مرج شدن ChatGPT و سیری

  1. بهبود سیری: سیری، دستیار مجازی اپل، اکنون قادر است سوالاتی را که نمی‌تواند به آن‌ها پاسخ دهد، به ChatGPT منتقل کند. این قابلیت باعث می‌شود تا پاسخ‌های دقیق‌تر و کامل‌تری به کاربران ارائه شود. همچنین تجربه کاربری بهبود یابد.
  2. ابزارهای نوشتاری هوشمند: کاربران می‌توانند چت جی پی تی را به‌عنوان مدل مورد استفاده در ابزارهای نوشتاری انتخاب کنند. این ابزارها در iOS 18، iPadOS 18 و macOS Sequoia موجود هستند. به‌علاوه قابلیت تولید و ویرایش متن‌های پیچیده و حرفه‌ای را برای کاربران به ارمغان می‌آورند.
در فراسیب بخوانید  فهرست آیپد هایی که iPadOS 18 را دریافت خواهند کرد

استفاده به‌صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه

کاربران اپل می‌توانند از ظرفیت رایگان ChatGPT استفاده کنند. البته می‌توانند با اتصال حساب اشتراک ChatGPT Plus خود، از مزایای اشتراک‌ پریمیوم نیز بهره‌مند شوند. این قابلیت به کاربران این اجازه را می‌دهد که باتوجه‌به نیازهای خود نسبت به خرید چت جی پی تی اقدام کرده و استفاده کنند. همچنین به آن‌ها امکان بهبود تجربه کاربری و شخصی‌سازی آن را فراهم می‌کند.

همکاری‌های آینده: مدل‌های هوش مصنوعی متنوع

اپل اعلام کرده است که در حال حاضر در تلاش است تا با دیگر سازندگان مدل‌های هوش مصنوعی همکاری کند و امکانات بیشتری را به کاربران خود ارائه دهد. اگرچه ChatGPT اولین گزینه‌ای است که به کاربران ارائه می‌شود؛ اما انتظار می‌رود که در آینده مدل‌هایی مانند Google Gemini و دیگر مدل‌های هوش مصنوعی نیز در دسترس قرار گیرند.

وجود هوش مصنوعی چت جی پی تی روی محصولات اپل

وجود هوش مصنوعی چت جی پی تی روی محصولات اپل

کلام آخر

ادغام چت جی پی تی در محصولات اپل که در Apple WWDC 2024 معرفی شد، یک نوآوری بزرگ در حوزه هوش مصنوعی و تجربه کاربری است. این ادغام نه‌تنها باعث بهبود عملکرد سیری و ابزارهای هوشمند می‌شود، بلکه به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از مدل‌های پیشرفته ChatGPT، به پاسخ‌های دقیق‌تر و متون پیچیده‌تری دست یابند.

با همکاری‌های آینده اپل با دیگر سازندگان مدل‌های هوش مصنوعی، این تجربه بهبود خواهد یافت. همچنین با این کار گزینه‌های بیشتری برای کاربران فراهم خواهد شد. اپل با این گام‌های نوآورانه، آینده‌ای روشن برای بهره‌مندی از هوش مصنوعی در دستگاه‌های خود ترسیم کرده است. در کنفرانس WWDC 24 اپل از آی او اس ۱۸ نیز رونمایی کرد که اگر می‌خواهید بدانید آیفون شما نیز این آپدیت را دریافت می‌کند یا خیر، سری به مطلب لیست آیفون هایی که آپدیت آی او اس ۱۸ را دریافت می کنند بزنید.

منبع محتوا: 9to5mac.com

اشتراک اپل آرکید

اشتراک اپل آرکید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *